PARAMEDYA

Bankacılık

Sorunlu kredi stoku 510 milyar TL

Merkez Bankası, Finansal İstikrar Raporu'nda 360 milyar TL'si yakın izlemede, 150 milyar TL'si tahsili gecikmiş olmak üzere toplamda 510 milyar TL'lik sorunlu kredi bulunduğunu açıkladı.

Hayırlı Cuma vurgunu!

Bazı bankaların Hayırlı Cumalar vurgunu soluksuz devam ediyor. Remzi Özdemir BDDK yetkililerine seslendi: Bu hırsızlığın vebali ağırdır. Elin yabancı bankasına bedava kaynak yaratacağız diye Türk halkının kandırılmasına göz yummanın vebali günahı artık boynunuza.
 

Ayşenur Tarazoğlu'ndan bankacılara tavsiyeler

Örgütsel Psikolog, Eğitmen ve Profesyonel Koç Ayşenur Tarazoğlu ile “ Yeniden başlamanın psikolojisi ve cesaret etmek “ üzerine keyifli bir sohbet yaptık.

Ziraat Bankası Moscow'da görev değişimi

Ziraat Bank Moscow'un yeni Genel Müdürü Nurullah Bakır oldu. 

Bankacı Pınar'ın katiline müebbet hapis!

Bankacı Pınar Baykan'ın Fatih'teki evinde bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin hakkında dava açılan sanık koca Erhan Baykan, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Merkez Bankası kararı ne anlama geliyor?

Merkez Bankası'nın yeni zorunlu karşılık kararı, bankalara kredi verip vermeme bankaların keyfine bırakıldı.

Zorunlu Karşılıklarda değişiklik

Merkez Bankası, bankaların tabi olduğu zorunlu karşılık uygulamasında degişiklik yaptı. Yabancı para zorunlu karşılık oranı vadesiz de dahil yüzde 17'den 19'a çıkartıldı.

Vakıfbank'ın sendikasyon başarısı

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih: Sendikasyon kredilerinde yüzde 109 ile yenileme oranı yüzde 100’ün üzerindeki tek bankayız!

Denizbank CEO'sundan iyimser döviz yorumu

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, faizlerin yükselmesi ile birlikte Türk Lirası'na dönüşün de başladığını söyledi. 

Denizbank'dan turizme 3 milyar dolar

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş,  turizm sektörüne 3 milyar dolar kredi ile sektörün lider bankası olduklarını açıkladı.

Merkez Bankası'dan swap hamlesi

Merkez Bankası, bankaların Türk lirası ve döviz likiditesi yönetimindeki esnekliklerine artıracak bir hamle yaptı. Bankaların Döviz Karşılığı Türk Lirası Swap Piyasası'ndaki swap ihale limitleri yüzde 50'den yüzde 60'a çıkarıldı.

Banka müdürünü yumruklayıp taciz eden sanığa 12 yıl 4 ay hapis

banka müdürü Pelin Yarmacı'ya (42) yumruk atıp, tacizde bulunduğu öne sürülen Serdar Günay (38), 12 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İngiliz'in Türkiye'de faiz keyfi

Dolar cinsinden tahvil ihracı sonuçları açıklandı.  Dolar bazında yüzde 6 faizi olan Türk tahvillerin yüzde 40'ını ülkelerinde 0.10 faizi zor bulan İngilizler aldı. 

SPK Borsa66 Grubunu çökertti!

Telegram üzerinden hisse pazarladığı iddia edilen ve kısa sürede büyük popülerlik kazanan @borsa66 grubunun 6 üyesi SPK tarafından suçüstü yapıldı.

Yapı Kredi'den Karanlıgı Aydınlatan Projeye Destek

Yapı Kredi, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından küresel ölçekte düzenlenen “16 Günlük Aktivizm-Kadına Yönelik Şiddete Son Kampanyası”na bu yıl da katılıyor.

İş Bankası Genel Müdürlük binasını 10 Aralık’a kadar turuncu renk ile ışıklandıracak

Türkiye İş Bankası, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin dünya çapında her yıl gerçekleştirdiği  "Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadele” kampanyasına bu sene de destek veriyor. Genel Müdürlük binasını 10 Aralık’a kadar turuncu renk ile ışıklandıracak.

Fitch: Türk bankaları Merkez Bankası'na bağımlı!

Fitch'in '2020 Üçüncü Çeyrek Sonu' raporu, Türk Bankaları ile ilgili çarpıcı bir durumu ortaya koydu. Raporda, Türk bankalarının yarısından fazlasının döviz likiditesinin yeterli ancak ağırlıklı olarak Merkez Bankası'na bağımlı hale geldiği belirtildi.

İş Bankası’nın entegre raporuna beş platin ödül

Türkiye İş Bankası, 2019 yılı Entegre Raporu ile iletişim alanında dünyanın en prestijli platformlarından biri olarak kabul edilen Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği'den ödül aldı.

Mevduat faizi 16'yı gördü

Bankaların mevduata verdiği faizde tırmanış sürüyor. Geçtiğimiz hafta 15 seviyesi ile son ayların zirvesini yakalayan 32 günlük mevduatta oranlar yüzde 16'ya kadar yükseldi.

HSBC'den dolarda şaşırtıcı tahmin

Ünlü bankadan şaşırtıcı dolar tahmini. HSBC, 2021 sonu Dolar/TL tahminini 7,70’ten 7,10’a indirdi.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4417