PARAMEDYA

Basisen

Bankacılık

Vergi rekortmeni bankalar

Gelir İdaresi Başkanlığı vergi rekortmenlerini açıkladı. Kurumlar vergisinde bankalar ilk 10'da yer aldı. Garanti, İş ve Yapı Kredi en çok vergi ödeyen kurumlar oldu.

Sendika bankayı ilanla uyardı

Türkiye'nin en büyük banka ve sigorta işçileri sendikası Basisen, personel atan bankayı ilanla uyardı.

Banka CEO'larının karnesi!

İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank ve Garanti Bankası'nın 2019 3.çeyrek bilanço kıyaslaması.Hangi CEO daha başarılı oldu? 

Dokunmayın IK cıma.. Yazıktır

HANİFE SERTER YAZIYOR: O da bu sistemin kurbanı bir nevi. Kim ister böyle arkasından kötü dualarla anılmayı yoksa. Hayır duası almak varken İK'cı olup Persona non grata ( istenmeyen adam ) olmayı kim ister ?

Basisen: Yasal hakkımızı kullandık!

Türkiye'de ilk kez bir banka çalışanı işten çıkartmaları ve yapılan muameleyi protesto etmek amacıyla kalem bıraktı! Basisen Sendikası Genel Başkanı Tiryakioğlu, "yasal hakkımızı kullandık" dedi.

SON DAKİKA! YKB ÇALIŞANLARININ EYLEMİ BAŞLADI

Yapı Kredi Bankası çalışanlarının 1 saatlik iş bırakma eylemi başladı. Katılım oranı yüksek. Bir çok şube işlem yapmıyor.

SON DAKİKA! YAPI KREDİ ÇALIŞANLARI İŞİ BIRAKIYOR

Yapı Kreedi Bankası'nda örgütlü sendika Basisen tüm üyelerini bugun 1 saat iş bırakma çagrısında bulundu. Bankacılık tarihinde ilk kez KALEM BIRAKMA adı altında eylem yapılıyor.

Sendikadan insanlık onuruna yakışmaya çıkartmaya sert tepki!

İzmir operasyon merkezindeki toplu personel çıkartma sırasında çalışanların Schindler listesi tarzı bir uygulama ile karşı karşıya kalmasına örgütlü sendika Basisen'den sert tepki geldi. Operasyon merkezinde iş yavaşlatma eylemi yapıldı.

İşte en çok şube kapatıp personel çıkartan bankalar

Bankaların 9 aylık bilançosunda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.  Bankalar şube kapatıp personel çıkarttı.

Sorun insan kaynakları müdüründe mi ?

REMZİ ÖZDEMİR, bankacılık sektöründe gittiği her kurumda binlerce insanı işten atan O GMY'yi yazdı: O adamın hiç suçu yok! O sadece infazı gerçekleştiren bir cellat!

Borsa coştu dolar düşüyor

Piyasalarda adeta bahar havası esiyor. Borsa 30 endeksi 2 bin puana yakın düşerken dolar ise 5.720 seviyesine geriledi. işte borsayı yükselten, dövizi ise düşüren beklenti:

Böyle işten çıkartılma ne görüldü ne duyuldu

Türkiye'nin en büyük bankalarından birinde cuma günü gerçekleşen toplu işten çıkartılmanın detayları belli oldu: 200 kişi aynı anda öğle yemeğine  bahanesiyle salondan çıkartıldı. Sarı zarflarda ismi olanlar kurbanlık koyun gibi kalabalıktan alınıp ikna odalarına götürüldü!

Böcek hikayesi!

Günlerdir gündemden düşmeyen ( aslında hep gündemde olup da hiç görülmeyen) intihar vakaları işte hep bu böcek hikayesinden. Okumadıysanız okuyun. Okuduysanız tekrar okuyun. Okumayanlara okutun Peki Nedir bu böcek hikayesi?

Halkbankası'nın karının sert düşme nedeni Ar yılı mı?

Halk Bankası'nın karı son yılların en sert düşüşünü yaşadı. Kar yılı degil diyen Halk Bankası'nın net karının yüzde 58 düşmesinin nedeni türev işlemler.

İntiharların nedeni bu KARA Tablo mu?

Önce Fatih, sonra Antalya. Bugün de Bakırköy'de toplu intihar. Peki bu insanlar neden intihar ediyor. Siyaset Bilimci Ekonomist Erol Taşdelen, intiharların sebebini yazdı. Dikkat! Bu tablo düzelmeden daha çok facia yaşanabilir!

Akbank, sendika ile anlaşamadı

Akbank ile örgütlü sendika Banksis arasında başlatılan 18.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tıkandı. Akbank sendikanın teklifini kabul etmedi arabulucuya gidiyor.

İşte bankacıların kovulma gerekçesi!

Türkiye'nin en büyük bankası, hükümetin istihdam seferberliğine ragmen çok sayıda bankacıyı işten çıkartıyor. İşte bankanın, 15 -20 yıllık emek vermiş çalışanlarını kovma gerekçesi:

İhtiyaç kredisinde en uygun oran hangi bankada?

Bankaların ihtiyaç kredi faizinde en düşük  oran 1.09. En yükseği 1.86. işte banka banka ihtiyaç kredi faiz oranları:

Deniz Ateş, yüzlerce insanı ekmeğinden eden o İK müdürünü yazdı

İK Genel Müdür yardımcısının isminin önemi var mı? Sizin çalışma hayatınızda size dokunan sizi anlayan biri olabilir İpek ya da Hakan veya Cenk? İnsan kaynaklarında çalışıp “ablacım” diyen birinin size ne kadar yakın olduğunu düşünürsünüz?

Dev bankada katliam gibi personel çıkartma

Yabancı ortaklı dev banka bugun çok sayıda personelini işten çıkarttı. İşsizlik rakamlarının açıklandığı gün adeta hükümete meydan okurcasına personel çıkartan bankaya sendika sesiz kaldı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 3207