PARAMEDYA

Bankacılık

Bankalara verilen ceza siyasi mi?

Bankalara sigorta kanununun 32 maddesini ihlalden verilen ceza tartışma konusu oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü'nün verdiği ceza siyasi mi? Remzi Özdemir yazıyor:

Yapı Kredi'den deprem bölgesindeki müşterilerine destek

Yapı Kredi, deprem bölgesindeki şubelerine bağlı tüm Bireysel, KOBİ,İşletme, Ticari müşterilerinin kredi ve kredi kartı ödemelerini 3 ay faizsiz erteleyecek. Bölgedeki müşterilerinin ortak ATM işlemlerinden de 3 ay boyunca herhangi bir ücret tahsil etmeyecek.

Akbank'tan depremzedelere destek!

Akbank'tan takdir alan bir karar! Akbank, Elazığ depreminden etkilenen çevredeki müşterilerinin kredi taksit ve kredi kartı ödemelerini 3 ay faizsiz erteleyeceğini açıkladı.

Sırada başka bankalar da var

Hazine ve Maliye Banaklığı  Sigortacılık Genel Müdürlüğü'nün başka bankalara da ceza keseceği konuşulurken, son cezanın Akbank'ın net karının yüzde 2,32’lik , Yapı Kredi Bankası'nın ise  yüzde 5,61’lik kısmını denk geldiği belirtildi.

Yapı Kredi Bankası'na dev ceza

Akbank'a 97.4 milyon liralık cezadan sonbar bir büyük ceza da Koç Grubu'nun bankası Yapı Kredi'ye geldi. Yapı Kredi Bankası 187.1 milyon lira gibi büyük bir ceza aldı.

TL'nin büyük çöküşü!

Türk Lirası'ndaki dramatik değer kaybı 200 Türk Lirası'nda en net bir şekilde görülüyor. 1 Ocak 2009 tarihde piyasaya çıkan 200 TL ile 131 USD alınırken, 26 ocak 2020 itibariyle sadece 33 dolar alınıyor.

Akbank'a bir ceza da Avivasa işleminden

Akbank, sigorta işlemlerinden dolayı faaliyet ve para cezasına çarptırılırken, bir ceza da Avivasa Emeklilik işlemlerinden dolayı verildi.

Bankaların e-haciz vurgunu!

Bankalar devletin çeşitli kurumlarına olan borç nedeniyle e-haciz koyduğu hesaptaki paralar bankalar tarafından vadesiz olarak kullanılıyor. EROL TAŞDELEN yazıyor:

Bankadan kredi çekecek vatandaşlara iyi haber!

Bankalardan ihtiyaç ve konut kredisi çekecek vatandaşlara müjde. Artık bankaların istediği hayat sigortasını vatandaşlar, istedikleri şirketten daha ucuza yaptırıp maliyeti düşürebilecek.

Akbank'a büyük sigorta cezası

Akbank'a büyük sigorta cezası. Sigortacılık Kanununa aykırılık nedeni ile 15 gün sigorta atacılık faaliyetini durdurma ve 94 milyon TL para cezası verildi.

İş Bankası yine büyüklüğünü gösterdi

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Türk Kızılay’ın başlattığı Yardım Kampanyasına İş Bankası 5 milyon TL'lik bağışta bulundu.

Tüm Zamanların En Büyük Borsa Vurgunu!

İstanbul Borsası tarihinin en büyük vurgunlarından biri QNB Finansbank hisse senedinde yaşandı. 4 ayda 6 liradan 102 liraya yükselen hisse senedi, SPK müdahalesi ile 54 TL düştü.

Banka çalışanı müşteri hesaplarını boşalttı

Gaziantep'de özel bir banka çalışanı, müşterilerinin hesabındaki  milyonlarca doları farklı hesaplara aktardığı için tutuklandı.

Bankalar KGF kredi faiz oranını düşürmeye başladı

Kredi faizlerinde yaşanan düşüş KGF kredilerine de yansımaya başladı. Bankalar talep olması halinde KGF kredi faizini 11.40'a kadar düşürmeye başladılar.

QNB Finansbank o büyük cezayı ödedi

QNB Finansbank Rekabet Kurumu'nun verdiği 7.8 milyon liralık cezayı tüm mahkemeleri kaybetmesi nedeniyle uzlaşmaya giderek 5.8 milyon lira olarak ödedi.

YKB' den yeşil tahvil ihracı

Yapı Kredi yenilenebilir enerji projelerinin finansmanında kullanılacak beş yıl vadeli 50 milyon dolar tutarındaki ilk yeşil tahvil ihracını gerçekleştirdi.

Emekliye 2 bin 100 lira promosyon

Bankaların emekli promosyon yarışı yeniden hızlandı. Şekerbank, çıtayı daha da yükselterek 2 bin 100 liraya çıkarttı. Üstelik emekli maaşını eve teslim kampanyası da yanında sunuyor.

Merkez ölçülü faiz indirimi dedi dolar gevşedi

Merkez Bankası Başkanı Uysal, bundan sonra yapılacak faiz indirimin ölçülü olacağını açıklaması doların gevşemesine neden oldu. 

Alternatifbank Genel Müdür Yardımcısı vefat etti

Alternatifbank Genel Müdür Yardımcısı Kerim Kerim Mutluay geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etti.

SPK tedbir aldı QNB Finans taban oldu

Borsa tarihinin en büyük manipülatif hareketine sonunda SPK dur dedi. 5 liradan 4 ayda 102 liraya yükselen QNB Finansbank hisse senedi SPK'nın tedbir kararı ile taban oldu.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 3432