PARAMEDYA

Bankacılık

Vefasız bankacılık! Ölen arkadaşlarının cenazesine bile gitmediler!

Bankacılık vefasızlığın yaşandığı sektör haline geldi. Koronadan vefat eden bankacının cenazesine ne yöneticiler katıldı ne de banka celenk yolladı.

Kredi kartı borcunu ödemeyenlere kötü haber

Bankaların kart borçlarını öteledikleri süre boyunca kart hamillerinden asgari tutar da dahil olmak üzere alacaklarını talep etmeyerek ödemesiz dönemler tanımlayabilmelerine ilişkin uygulamaya son verilecek.

Tüketici kredilerinde son dakika kararı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının, kredi tutarı 50 bin TL'nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verildi.

Aklease, Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası ile yeni bir kredi anlaşması imzaladı

Aklease, Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası ile 35 milyon dolarlık yeni bir kredi anlaşması imzaladı.

Bankalar zorunlu karşılıkta faturayı vatandaşa kesti

Döviz mevduat ve değerli maden hesapları için zorunlu karşılık oranları 2 puan artarak yüzde 23'e yükselmesi, bankaların döviz mevduatına verdikleri oranın düşürülmesine neden oldu.  Dövize faiz oranı sıfıra yaklaştı.

İş Bankası’ndan ÇekCepte uygulaması

İşCep’in ÇekCepte özelliği ile esnaf ve KOBİ’ler hangi bankadan olursa olsun vadesi gelmemiş çekleri kolayca nakde çevirebiliyor
 

Banka müşterisi hep haklı mıdır?

Şubeci Yazdı: Bankaların personele müşteri haklıdır dayatması artık çalışanı canından bezdirdi. Gerçekten müşteri her zaman haklı mı?

Türkiye İş Bankası Müzesi’nden İstiklal Madalyası Mirasçılarına Çağrı

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi 28 Ekim 2021 tarihinde açacağı “Bir Asrın Ardından / Cepheler, İnsanlar ve Büyük Zafer” başlıklı yeni sergisi için İstiklal Madalyası mirasçılarına, madalyaların sergiye ödünç verilmesi için çağrıda bulundu.

Bankalar Birliği açıkladı: Kredilerde yüzde 1 komisyon yasal değil!

Bazı bankaların rotatif kredilerde faize ilave her işlem için yüzde 1 komisyon aldığına yönelik açıklama yapan TBB, “uygulama düzenlemeye aykırı” açıklaması geldi.

Borsadaki Robin Hood'u SPK yakaladı

Sosyal medyada kendini Robin hood olarak tanıtıp, hisse pazarlayan manipülatör SPK tarafından belirlendi ve dolandırıcılık suçlaması ile hakkında işlem yapıldı.

Dijital Türk lirası geliyor

TCMB, ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği Araştırma Merkezi'nin katılımıyla Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu oluşturarak Dijital Türk Lirası Araştırma Geliştirme projesinde bir sonraki aşamaya geçti.

İNG'den dijital okur yazarlık

ING Türkiye, Habitat Derneği, ODTÜ iş birliği ile hayata geçirilen, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine dijital okuryazarlık becerileri kazandırılarak Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlanması amaçlanan Dijital Öğretmenler Projesi’nin Etki Raporu açıklandı.

Merkez Bankası Zorunlu karşılık silahını çekti

Döviz mevduat ve değerli maden hesapları için zorunlu karşılık oranları 2 puan artırıldı. 1 yıldan uzun (sendikasyon ve Eurobondlar) için değişiklik yapılmadı

15 milyonluk İstanbul’da 13 milyon kişi kredi borçlusu

15 milyonun üzerinde nüfusu olan İstanbul’da 13 milyonun üzerinde kişinin kredi borcu var.

Akbank Mobil’den 7/24 uluslararası para transferi başladı

Akbank Mobil’de Western Union’la 7/24 uluslararası para transferi dönemi başladı

Yapı Kredi Bankası da PCR test zorunluluğu getirdi

Akbank ve Garanti Bankası'ndan sonra Yapı Kredi Bankası da aşı yaptırmayan tüm personeline PCR test zorunluluğu getirdi.

Kamu bankalarından 0.49 faizle borcunu ödeyemeyenlere 1.42 ile uzatma fırsatı!

Pandemi nedeniyle Ziraat, Halk ve Vakıfbank tarafından dağıtılan ucuz krediyi ödeyemeyenlere 36 aylık yeni bir erteleme geldi.

Bankalar kredi musluğunu kapatınca satışlar düştü

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları %64 azalış göstererek 27 bin 375 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %19,4 olarak gerçekleşti.

Şekerbank’tan esnafa özel 3 ay taksit ertelemeli ‘Ahilik Haftası’ kampanyası

Şekerbank, bu hafta kutlanacak Ahilik Haftası için esnafa özel geleneksel kampanyasını başlattı.

Bankalar yine arkadan dolandı yüzde 1 ek faiz almaya başladı

Bankalar düşen faiz gelirlerini telafi edebilmek için rotatif kredilerde her işlem için yüzde 1 komisyon almaya başladı. 

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 5205