PARAMEDYA

Bankacılık

Yabancı sattı banka hisseleri göçtü

Borsada yerli yatırımcı rekoruna rağmen yabancıların sattığı banka hisselerinde tam bir hüsran yaşandı. Garanti ve Akbank hisseleri  yüzde 40 kaybettirirken, kamular fazla etkilenmedi

Kirli para: Bu bankayı tanıdınız mı?

Son derece köklü geçmişi olan bir banka...Büyüklüğü , itibarı tartışılmaz. Güven veriyor , gençler orada çalışmak için can atıyor. Müşterileri sorgusuz, sualsiz teslim oluyor. CEO'su sık sık televizyonlarda başarılarından bahsediyor. Ya sonu? Hanife Serter o bankayı yazıyor!

Bankalar tarım bankacılığını keşfetti

Türk bankacılık sektörünün tarıma sağladığı kredi desteği, temmuz sonu itibarıyla 121 milyar 832 milyon liraya yükseldi. Ziraat Bankası lider durumda, Denizbank ise ikinci büyük pazara sahip

En çok personel kovan bankaya İK ödülü!

Türk bankaları ödül almaya devam ediyor. 9 ayda 78 ödül aldılar. İnsanlık onuruna yakışmayacak bir şekilde personeli kovan bankaya  En İyi İK ödülü, sistemi hacklenene de en güvenilik  banka ödülü veriliyor. Remzi Özdemir yazıyor:

Kamu bankalarından konut kredisine fren!

Türkiye'de ilk kez kamu bankalarının konut kredisi faiz oranı özel bankaların üzerine çıktı.  Kamu  bankaları bir kez daha konut kredisi faiz oranını yükseltti.

Akbank' a En İyi Banka Ödülü

Akbank, 5. Kez “Doğu ve Orta Avrupa’nın En İyi Ödeme Bankası” seçildi.
 

Kredi notu düşen bankaların hisseleri borsada prim yaptı

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's 13 bankanın kredi notunu düşürdü. Notu düşen bankaların borsadaki hisseleri prim yaptı.

TEB Cetelem 'e yeni genel müdür

TEB Cetelem Genel Müdürlüğü görevine Gamze Halide Berberoğlu atandı

13 bankaya kötü haber

Kredi dereceledirme kuruluşu Moody's, geçen hafta Türkiye'nin kredi notunu indirmesinin ardından dün de 13 Türk bankasının kredi ve diğer notlarını indirdi.

Moody' s bu kez Garanti ' nin kredi notunu düşürdü

Garanti BBVA, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody"s' in kredi notunu düşürdüğünü açıkladı.

Bankalara girişte HES kodu sorulacak!

Antalya’da kamu kurumu ve bankalara girişte HES kodu sorulacak!

Merkez Bankası ve Çikolata

Merkez Bankası geçtiğimiz hafta ihale ile 274 bin 350 TL'lik çikolata satın aldı. Peki çikolatanın bir dönem para birimi olarak kullanıldığını biliyor musunuz?  Dr. Ayhan Bülent Toptaş yazıyor:

BDDK Başkanı: Finans Merkezi olmada kararlıyız!

BDDK’nın 20’nci kuruluş yıldönümünde Başkan Mehmet Ali Akben, bankacılık sektörünün küresel çalkantıların yaşandığı yılları basiretli şekilde yönettiğini ve büyümeye katkı sağlayan bir görünüme ulaştığını vurguladı.

Hiç kredi kullanmayan da kredi kullandı

Son bir yılda bireysel kredi borçlularının sayısı 2,1 milyon kişi arttı. Bugüne kadar hiç borçlanmayan 392 bin kişi ilk defa ihtiyaç kredisi kullandı.

Müşterisini dolandıran banka!

Türkiye'nin en büyük 4 bankasından biri. Üstelik köklü geçmişi olan bir banka. Peki bir banka kendisine güvenen ve parasını teslim eden müşterisini dolandırır mı? 

Avukat Gökçe Yabuloğlu çalışanları uyardı!

Avukat Gökçeyabuloğlu, milyonlarca çalışanı ilgilendiren sorulara yanıt verdi.Ücretsiz izin ve işçi çıkarma yasağı,
Haklı nedenle fesih imkanı, Covid nedeniyle işçinin hakları ,Hamileliğin fesih nedeni yapılamaması Evden çalışanların fazla mesai ve yan hakları...

Bankacılıkta az personel çok kar dönemi

6 aylık bilançolara göre, bankaların personel başı kar rakamı her geçen gün artıyor. Akbank çalışanları bu dönemde bankasına en çok kazandıranlar oldu. Bankasına en az kazandıran personel ise Denizbank ve TEB'de.

Şube personeline zenci muamelesi!

Usta bankacı Erol Taşdelen  o bankayı yazdı! Çalışanını 1100 lira maaşa mahkum eden ve TV'lere çıkarak pembe tablo çizen o banka!

Yapı Kredi Yatırım'a liderlik ödülü

Yapı Kredi Yatırım, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından 2019 yılının değerlendirildiği TSPB 5. Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde “Aracılık İşlemleri” kategorisinde iki ödülün birden aldı. 

Samimiyetsiz Bankacılık

Hanife Serter, bankaların bol keseden aldığı ödülü ve sık sık para ile televizyona çıkan yöneticileri yazdı: On tane program da gezseniz , türlü çeşit ödüller de alsanız sizin nasıl bir işveren olduğunuz sahada sizin için çalışmakta olan insanların gözlerinden , seslerinden , ifadelerinden okunuyor .

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4234