PARAMEDYA

Bankacılık

Bankacılıkta kronik yalancılar

Evla Fazlı bankacılık sektörünün kronik yalancı yöneticileri  anlatıyor: Yaptıklarınızın yetersiz olduğu ile başlarlar hep cümlelerine!

Kamu katılım bankaları birleşiyor

Kamuya bağlı Ziraat, Vakıf ve Emlak Katılım tek banka çatısı altında toplanacak.

Çin'de değil Türkiye'de! Bankacıya zoraki tahhütname!

Bankacılık sektöründe hedef baskısı artık hukuk sınırlarını da zorluyor. Yabancı ortaklı bankada çalışanlara  verilen sayıda satış yapacağına dair zorla tahhütname imzalatılıyor.

Akbank’ın bulut tabanlı dönüşümde program ortağı ThoughtWorks oldu

Akbank, uluslararası mühendislik firması ThoughtWorks ile çalışmaya başladı. 

Yapı Kredi Gelen Swift Havale Takip Hizmetini başlattı

Türkiye’nin sınırları kaldıran bankası Yapı Kredi, SWIFT tarafından geliştirilen ‘Gelen Swift Havale Takip’ (Inbound Tracking) hizmetini müşterilerine sunmaya başladı.

TEB Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması

Türk Ekonomi Bankası (TEB), geleneksel TEB Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması’nı bu yıl ilk defa online olarak gerçekleştirdi.

Baba hakkı elinden alınan bankacılar!

Şubeci, herkesin bildiği ama konuşmadığı o sorunu yazdı: Anne-baba olma hakkı elinden alınan bankacılar...

Bankacıya Aşı Hedefi!

Bankacı aş derdinde banka üst yönetimleri iş kaybı olmasın diye aşı derdinde. Daha düne kadar bankacılara aşı önceliği verilmesi için susan üst yönetim şimdi aşıyı hedef olarak veriyor. Deniz Ateş yazdı:

İş Bankası’ndan çocuklara karne hediyesi

Türkiye İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı, ülkemizde bugüne kadar yapılan en büyük kitap kampanyalarından olan  “Karneni Göster, Kitabını Al”, bu yıl 14. kez gerçekleştiriliyor. 

Bankacıların aşı anketinden şaşırtıcı sonuç!

Bankalar  aşı olmayan personeli tehdit ederken, 3 bin bankacının katıldığı aşı Anketi'nden ilginç sonuç çıktı. 

Bankacıların kabusu olan 7 soru!

Hedef baskısı ve mobbingden bunalıp istifa etmeyi düşünen binlerce bankacının korkusu olan 7 önemli soru... Şubeci yazıyor:

Aşı olmayan bankacılar işten mi atılacak?

QNB Finansbank'ın aşı olmayan personeli şube ve banka binalarına almama düşüncesi tartışmalara neden oldu. aşı olmayanlar işten atılacak iddiaları üzerine bankanın Genel Müdürü Temel Güzeloğlu bir mail daha attı.

ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı: Sadece tarımı kurgulayan bir banka olmaktan çıktık

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Ziraat Bankası’nın kuruluş noktasının tarım olduğunu ancak bugün sadece tarımı kurgulayan bir banka olmaktan çıktıklarını belirtti.

İş Bankası’ndan çevreye bir destek daha

İş Bankası,  “yeşil bina”lardan işyeri alımlarını finanse etme konusunda da yeni bir ürün geliştirerek “Çevreci İşyeri Kredi Kampanyası”nı başlattı.

Dışarıda hayat var!

Evla Fazlı, sanki banka dışında dünya yokmuş gibi düşünen ve bunu çaresizlik içinde kabullenilmişlik yaşayan bankacıları yazdı: Evet dışarıda hayat var!

Akbank’tan İlk Sürdürülebilir Sermaye Benzeri Tahvil İhracı

Akbank, Türk bankacılık sektörü mevduat bankaları arasındaki ilk sürdürülebilir sermaye benzeri tahvil ihracını gerçekleştirdi.

QNB Finansbank aşı olmayan personeli binaya almayacak

Türkiye dün 1 milyon 250 bin aşı ile dünya rekoru kırarken, QNB Finansbank aşı olmayan personeli binaya almamayı konuşuyor.

Merkez Bankası Ne Yapacak?

Merkez Bankası faizleri düşürecek mi? PPK'nın toplantısına saatler kala Dr.Ayhan Bülent Toptaş, faizlerin aşağı çekilmesi halinde  enflasyon ve kurlar üzerindeki etkisini yazdı:

Büyük soygun hayali ile girdikleri bankadan 200 lira çaldılar

Şaşkın hırsızlar soygun amacıyla girdikleri banka şubesinden buldukları sadece 200 TL ile kaçmak zorunda kaldılar.

Halkbank davasında Türkiye uzlaşmaya mı gidiyor?

Halkbank hisse senedi iki aracı kurumun yoğun işlemleriyle son 10 dakikada yüzde 6 prim yaptı. ABD ile Halkbank davası konusunda uzlaşma iddiaları sosyal medyada yer alınca banka açıklama yaptı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4995