PARAMEDYA

Bankacılık

Akbank, OMFIF tarafından yapılan cinsiyet eşitliği araştırmasında küresel düzeyde bankalar arasında ilk 5’te yer alırken, gelişmekte olan piyasaların ise en iyisi oldu.

Küresel finans piyasalarındaki en iyi politika ve uygulamaları teşvik etmek amacıyla kurulan Official Monetary and Financial Institutions Forum , uluslararası düzeyde önemli bir referans noktası olarak kabul edilen “Gender Balance Index – Cinsiyet Dengesi Endeksi” araştırmasının 2021 sonuçlarını açıkladı.

Deniz Ventures yeni nesil yatırım uygulaması Midas’a 1 Milyon Dolar yatırım yaptı

DenizBank, Türkiye’deki inovasyon ve girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla kurduğu Deniz Ventures çatısı altında ilk yatırımını gerçekleştirdi. 

QNB Finansbank'tan çok önemli imza!

QNB Finansbank, UN Global Compact ve UN Women’ın ortak girişimi olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzayarak, toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik 7 ilkeye taahhüt verdi.

Kadınlar çalışıyor erkekler yönetiyor!

Bankacılık sektöründe kadın çalışan sayısı daha fazla olmasına rağmen üst yönetimler erkek ağırlıklı. Akbank az kadın personel çalıştırmasına rağmen en fazla kadın yönetici ye sahip banka. Çalışanlarının yüzde 62'ı kadın olan Yapı Kredi Bankası'nda ise sadece bir kadın yönetici var.

Yabancıların psikoloji bozan sigorta vurgunu!

Remzi Özdemir yazıyor: Sigorta hedefi  banka çalışanlarının psikolojisini bozmuş durumda. Günlük sigorta hedefi veriyorlar. Bugün 5 tane kanişim mutlu sigortası satacaksın.

Kredi veren de bankaya borçlu! Her 5 bankacıdan 3'nün kredisi var

Türkiye'de bankalara borçlu sayısı 34 milyon olarak açıklanırken, yapılan bir ankete göre, krediyi veren bankacıların da bankalara borçlu olduğu ortaya çıktı. Her 5 bankacıdan 3'ü kredi borçlusu.

Vakıfbank'tan özel bankalara İK taşı!

Vakıfbank 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle hazırladığı videoda özel bankalara taş attı. Son dönemde kadınların işe alımlarında sıklıkla karşılaştıkları soruları gündeme taşıdı. İşte o video: 

BES'lenme zamanı mı?

Tüm Bireysel Emeklilik sahipleri ve sisteme girmek isteyenlerin okuması gereken bir yazı: Akın Rota yazıyor: BES'lenmek ya da BES'lemek, işte bütün mesele bu! 

Bankacılıkta kariyer ve annelik mümkün mü?

Süt izninde işten çıkartıldıktan sonra Türkiye'nin gündemine oturan Evla Benek Fazlı, bankacılıkta hem kariyer hem çocuk yapmanın mümkün olup olmadığını anlattı.

Bankacılıktan dünyaya ihracat yapan patronluğa

Bankacılıktan iş hayatına atılan kadınların sayısı her geçen gün artıyor. Bankadan istifa eden iki bankacı dünyanın bir çok ülkesine ihraç yapan şirketin patronu oldular.

Borcunu ödeyemeyince fabrikayı bankaya bıraktı

Hisar Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan, borçlarına karşılık fabrikalarını bankaya bıraktıklarını açıkladı.

En fazla kadın Yapı Kredi Bankası'nda çalışıyor

Yapı Kredi 2020 yılsonu rakamlarına göre kadın çalışan oranını yüzde 62 olarak gerçekleştirerek sektörde lider oldu.

Gırtlağa kadar borca battık! 34 milyon kişinin bankalara borcu var

12 Şubat 2021 itibarıyla toplam kredi kartı borç tutarının 147.9 milyar TL, toplam tüketici kredi borcunun ise 679.9 milyar TL olduğunu açıkladı.

Bankaların 17 Mart hazırlığı! 4 bin çıkarttı, 10 bin için de yasağın kalkmasını bekliyor

İşten çıkartmanın yasak olması nedeniyle son bir yıldır sadece ikale yöntemi ile personel azaltan bankalar 17 Mart'ı bekliyor. Yasağın kalkması halinde bankaların ilk etapta  10 bine yakın personel ile yollarını ayırması bekleniyor.

Bankacıların takip fobisi!

Bankaların personel üzerindeki baskısı artık paronoyaya neden oluyor. Yapılan ankete katılan bankacıların yüzde 25'i bankasının kendisini dinlediğini ve whatsapp yazışmalarının takip edildiğini düşünüyor.

QNB Finansbank’tan yabancı para transferlerini adım adım izleme özelliği

QNB Finansbank, SWIFT GPI sistemine dahil olarak uluslararası para transferi yapan bireysel ve tüzel tüm müşterilerine şubelerinden, cep şubesinden ya da internet şubesinden şeffaf olarak anlık izleme hizmeti sunmaya başladı.

Kadınlar kripto dünyasında da iddialı!

Paribu, Istanbul Blockchain Women iş birliğiyle gerçekleştirdiği ve Akademetre’nin hazırladığı “Blokzincir Ekosisteminde Kadın Olmak” araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

yapı Kredi'ye 7 ödül birden

 Yapı Kredi, Uluslararası Stevie Ödülleri tarafından 5 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 7 ödüle layık görüldü.

Hanife Serter'den banka üst yönetimine büyük sır!

Usta bankacı ve Yaşam Koçu Hanife Serter, bankaların artık çığırından çıkan telefon aramalarını ve günlük hedeflemelerini yazdı. Tabii ki, üst yönetimlere de büyük bir sır verdi:

Ziraat Bankası borç silecek

Ziraat Bankası 31/12/2020 tarihi itibarıyla kredi borcunu ödememiş ve takibe düşmüş müşterilerine kolaylık sağlıyor. Banka takip sonrası oluşan temerrüt ve diğer tüm faizleri silerek ödeme yapılmasını sağlayacak.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4702