PARAMEDYA

Bankacılık

Şirketleri bırak vatandaşa bak!

Hükümet zor durumdaki banka ve şirketleri kurtarmak için paket hazırlarken asıl batak vatandaşta oldu. Nisan ayında 103 bin kişi banka borcunu ödeyemedi; 2019'un ilk 4 ayında 601 bin kişi yasal takibe düştü

Akbank Dünyanın En İyi Dijital Bankası seçildi.

Türkiye’den ilk kez bir banka “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” kapsamında “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” seçildi. Akbank ayrıca 13. kez Türkiye’nin En İyi Bankası  unvanını da aldı.

Kamu Kredi dağıttı, Yerli Özeller batırdı

Erol Taşdelen veriler ışığında ilginç bir konuyu tartışmaya açıyor.  Kamu bankaları kredi verirken özel bankalar nasıl batırdı? Bu bankalardan bazılarının usulsüz krediler verdiği kokuları yayılmaya başladı. Özellikle büyük montanlı bazı kredilerden pis kokular gelmeye başladı.

Merkez Bankası Başkanı Uysal yeni dönem stratejilerini anlattı

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Küresel konjonktür ve sermaye akımlarının seyrine göre, rezervlerimizi güçlendirmek için mevcut araçlarımızda revizyona gidebiliriz." dedi.

Dev bankada istifa spekülasyonu

Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli bankası istifa söylentileriyle adeta çalkalandı. O genel müdür istifa mı etti?
 

Devlet bankaları kurtaracak

İktidar, kredilerin bir bölümünün silinmesini de kapsayan ve tepki çeken kurtarma paketi ile zordaki firma ve bankaları rahatlatmayı amaçlıyor. 400 milyarlık kurtarma paketi bankalara ve borcunu ödeyemeyen şirketlere yarayacak. 

Üst düzey bankacı kovulursa

Hanife Serter yazıyor: Bugüne kadar hep  işten atılan bankacıların feryat mektuplarını yayınladık. Peki bir üst düzey bankacı kovulursa Paramedya'ya nasıl bir mektup yazar? Biraz ironi biraz gerçek. işte o mektup:

İngiltere Merkez Bankası''ndan "anlaşmasız ayrılık" uyarısı

İngiltere Merkez Bankası (BoE), artan Brexit belirsizliklerinin İngiltere''nin politika faiz oranları üzerinde baskı oluşturarak sterin kuru ve İngiltere merkezli hisse senetlerinde düşüşe neden olduğu uyarısında bulundu.

Garanti müşterisini gözünden tanıyacak!

Dijitalleşme bankacılık sektöründe sınır tanımıyor. Garanti BBVA, ödeme sistemlerinde müşteriyi gözünden tanıyacak bir teknoloji geliştiriyor

TSKB çok rahat borçlandı

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) 12 farklı ülkeden toplam 12 bankanın katılımıyla 177 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi aldı.

Türkiye Finans'da ATM bolluğu

PTT ve Yapı Kredi Bankası ile anlaşan Türkiye Finans en geniş ATM ağına sahip özel banka oldu
 

Bir bankacı intiharı daha

Geçen ay Avrupa sermayeli bankada çalışan bankacının intiharından sonra dün de yabancı sermayeli bir bankanın personeli intihar etti. 

Dedikodu ile çalışan banka!

Türk bankacılık sektörü bunu da gördü. Yerli sermayeli banka şube müdürlerine öyle bir talimat verdi ki!

"Dijital Merkez Bankası Parası" uygulamaya konulacak

Türkiye''de kurumsal yapısı güçlü bir finansal sektörün oluşması için enstrüman çeşitliliğine gidilecek, blok zincir tabanlı dijital merkez bankası parası uygulamaya konulacak.

''Dijital Merkez Bankası Parası'' hayata geçirilecek

On Birinci Kalkınma Planı''na göre, blok zincir tabanlı dijital merkez bankası parası hayata geçirilecek

Alman bankaları da bizden öğrendi

Son iki yıldır sürekli personel çıkartan Türk bankaları, Alman bankalarına rol model oldu. Deutsche Bank 18 bin kişiyi işten çıkartıyor.

Bunu yapan banka da var

Dünyada ilk kez bir banka köprü bakımı nredeniyle oluşan tarafikten dolayı personeline evde çalışma izni verdi.

Efsane sensin ya da kestane sensin!

Yüzlerce bankacı pazar sabahı aileleri ile kahvaltı yapmayıp yollara döküldüler. Bu kadar insan nereye ve ne için gitti? Uğur Durak yazıyor:

Bankalar hangi sektörde hata yaptı?

Usta bankacı Erol Taşdelen, Türkiye'de bankaların hangi sektörde hata yaptıklarını rakamlarla açıklıyor.

Türk bankacılık sektörü Moody''s raporunu yalanlıyor

Türkiye''nin hem stratejik hem de lokomotif sektörlerinin başında gelen bankacılık sektörü, sermaye yeterlilik rasyosu ve düşük sorunlu kredi oranıyla güçlü yapısını sürdürüyor.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 2699