PARAMEDYA

Bankacılık

EYVAH CEO TUTUKLANMIŞ!

Bankalara bakalım ücret ve komisyon geliri artıracağız diye hiçbir onay almadan, yazılı izni olmadan bazen geçmişe yönelik ücret ve komisyon dahil alındı / alınıyor. Hiçbir hukukçu bana bunun yasal zeminini gösteremez, hırsızlık olmadığını kanıtlayamaz ! “Yapın ama benim haberim yok ona göre” demek CEO’ları aklar mı göreceğiz. 

30 saniye bankacılık

Bir banka personeline müşteri arama hedefi verir ise ve bunun için de en az 30 saniye konuşma zorunluluğu getirirse ne olur? 

Sektörü aşağı çeken banka!

Bankayı aşağı çeken bölgeler, bölgeleri aşağı çeken şubeler, şubeleri aşağı çeken personel olur da, bankacılık sektörünü aşağı çeken bankalar olmaz mı? Hanife Serter, sektörü aşağı çeken o bankayı yazdı:

Bankadan çalınan minareye kılıf!

KOBI direktöründen personele, komisyon ve ücretlere itiraz eden müşterilere söylenecek bahaneler kılavuzu. Ücreti aldık ama neden aldık? Sadece Türkiye'de olur denilecek bir olay!

Ucuz dolar satanlara takipsizlik

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Ağustos 2018’de internet sitesinde dolar kuru 6.55 iken 3.72 seviyesinden dolar, kur 7.62 iken 4.32’den Avro satan Halk Bankası yöneticileri hakkında “bankayı zarara uğratmak” suçundan yürüttüğü soruşturmada “takipsizlik” kararı verdi.

Bankaların İstanbul kart sevdası

İlk kez Denizbank'ın fastpay ile başlattığı İstanbul Kart yükleme uygulamasını İş Bankası da devreye soktu. İki büyük bankanın daha anlaşma yapmak için BELBİM'in kapısında olduğu öğrenildi.

Çukurova Holding'den 1.6 milyar dolarlık yapılandırma

İngiliz haber ajansı Reuters'in bir iddiası gündeme bomba gibi düştü. Çukurova Holding, 1.6 milyar dolarlık kredi borçu için yeniden yapılandırmaya gidiyor.

Kovulan bankacıdan patrona mektup: Bir de benden dinleyin!

İşine son verilen bankacı işe iade davasını kazandıktan sonra işe geri dönmek istedi fakat talepleri reddedildi. Yaşadığı süreci anlatmak ve işe geri dönmek için bankanın yönetim kurulu başkanına mektup yazdı: Beni bir dinleyin!

BDDK, ING Bank'a da HAYIR dedi!

İş Bankası'nın temettü dağıtımına izin vermeyen BDDK, ING Bank'ın da talebini uygun bulmadı ve reddetti.

İK'dan SMS'li hedef uyarısı

Bankacılık hedef baskısında çağ atlıyor. Şimdi de hedefini tutturamayan personel, SMS ile uyarılıyor. Uğur Durak yazıyor:

Katılım bankaları kendine mi çalışıyor?

Faizsiz sistem olduğu gerekçesiyle talep gören katılım bankaları yüzde 15 kar payı ile topladığı paraları piyasadaki bankaların seviyesinde kredi olarak kullandırıyor. İşte banka banka kar payları:

Galatasaray Fastpay dedi

Denizbank'ın dijital cüzdan uygulaması FastPay, Galatasaray'ın tüm tesislerinde kullanılacak. Yapılan anlaşmayla Ali Sami Yen Spor Kompleksi fastPay ile nakitsiz stadyuma dönüşüyor.

Bankacının emeklisi de perişan

Ailesinin 2 gündür haber alamadığı için polise başvurduğu emekli bankacı Servet Aşık'ın (56) borcundan dolayı cezaevine girdiği ortaya çıktı.

ABD Ne Demek İstedi?

ABD Hazine Bakanlığı, Venezüella devlet petrol şirketi PDVSA'ya destek verdiği gerekçesiyle Rusya merkezli banka olan Evrofinance Mosnarbank'a yaptırım uygulayacağını açıkladı Bu Rus bankası üzerinden Türkiye'ye mesaj olduğu öne sürülüyor.

Denizbank kansere de el attı

Türkiye'de bir çok çok projeyi destekleyen Denizbank bu kez, binlerce kadının ücretsiz kanser taraması için projeye destek çıktı.

Bankacılığınız bu mu?

Allah'tan korkun! Bugün kazandığınız haksız ve kirli paralar sizden olmasa bile çocuğunuzdan ve ailenizden eninde sonunda çıkacaktır. 3 bin lira kredi almaya gelene 350 TL sigorta mı olur? Yazıklar olsun sizin bankacılığınıza!

TÜRK BANKALARI NE KADAR GÜVENLİ?

Telefon dolandırıcılığı, POS dolandırıcılığı, Kredi Kartı dolandırıcılığı, hesapların boşaltılması, ATM dolandırıcılığı, kişisel bilgi hırsızlığı dikkat edin çoğunda bankalar boş rol oyuncusu. Peki bankalarda siber güvenlik ne durumda?

İş Bankası türev işlemlerinde ters köşe olmuş

Türev Finansal işlemlerinde bütün bankalar kar yazarken sadece İş Bankasının zarar yapması uzmanlarda da şaşkınlık yarattı. Türev Finansal İşlemlerin Zararı öyle böyle değil tam olarak 3 milyar 269 milyon TL. Bankanın açıkladığı net karın nerde ise yarısı kadar. Bu zarar olmasa banka karlılığı 10 milyar TL’lere ulaşacaktı

40 ton İşid altını nerede?

İşid'in elinde bulunan 40 ton altın ne oldu. İddialar havada uçuşuyor. Suriye’nin devlete bağlı Milli Suriye Haber Ajansı, bu altınların Amerika'ya sevk edildiğini iddia ederken, bir başka iddia ise bazı miktarın YPG'nin elinde olduğu. Peki bu altınların Türkiye'ye gelme olasılığı var mı?

Hazine'nin son bombası

 Hazine ve Maliye Bakanlığı 10 milyon TL sermaye ile İpotek Finansman Kurumu kurulmasına karar verdi.  Bazı bankalar da ortak olacak.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 2361