PARAMEDYA

Bankacılık

Bankacıyı nasıl sıfırladılar?

Kendini seven, kendine güvenen ve birçok dalda birçok başarıya imza atarak büyümüş bir karakter bankacılığa başladıktan sonra  sonra hiçbir işe yaramayan, başarısız, aciz bir insan olduğuna nasıl inandırıldı? Bir bankacı yakınının kaleminden...

Parasını mevduata yatıranın 100 lirasının 6 lirası eridi

TÜFE aylık %1,13 arttı. Buna göre enflasyon yıllık %12,62 oldu. Çekirdek enflasyondaki (C-Endeksi) yıllık artış ise %11,64 oldu.  Parasını TL mevduatta tutan yüzde 6 zarar ediyor. 

ALGOLAB, algoritmik işlemleri ilk kez mobile taşıdı

DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu, Türkiye’nin ilk çevrimiçi algoritmik işlem platformu ALGOLAB’i yatırımcının cebine taşıdı.

Körfez sermayeli bankanın Moda Şubesine vahim iddialar

Körfez sermayeli bir bankanın şubesi ile ilğili iddilar her geçen gün büyüyor. İşte vahim iddialar:

Bir Başkan Aranıyor!

Bir bedevi Hz. Muhammed’e  “Kıyamet ne zaman kopacak?” diye sorar. Hz. Muhammed de ona “Emanet kaybolduğunda kıyameti bekle” diye yanıt verir. Bedevi Muhammed’den sorusuna biraz daha açık bir yanıt vermesini ister. O zaman da Muhammed ona “İşi ehline vermediğinde kıyameti bekle!” der.  Dr.Ayhan Bülent Toptaş, liyakatı yazıyor:

Bankaların özkaynak karlılığı arttı

Özellikle Mart  ayında başlayan Covid-19 Pandemi süreci bankaları korkuturken, açıklanan mali verilerde bankaların bu süreci sağlıklı ve karlı yönettikleri korkularının tersine karlılıklarını artırmayı başardıklarını da ortaya çıktı.

ING' den ihracata destek

ING’nin koordinatörleri ve katılımcıları arasında yer aldığı kredi anlaşması ile Türk Eximbank; Dünya Bankası garantisi ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sağlanan kontrgaranti ile 380 milyon Euro tutarında kaynak sağladı

Denizbank Commencis ile anlaştı

DenizBank, MobilDeniz'in kullanıcı deneyimini iyileştirmek için Commencis ile anlaştı

Kıdem tazminatı patrona yeni bir araba

işinizi kaybedebilirsiniz iş bulunur, kıdem tazminatınız, geleceğiniz demek kaybederseniz geleceğiniz yok olacak. Çok önemli çok! Üzerinde anlaşmaya varılamayacak kadar önemli. Bakanlara, sendikalara hatta kimseye bırakılmayacak kadar önemli bu konu!

Ağlıyordunuz bu kadar KAR nereden çıktı

BankalarMayıs ayında, 2019’a göre karlılıklarını yüzde 115,6; yıllık bazda yüzde 38,6 artırmış durumda.  Peki “Kar edemiyoruz!” diye ağlayıp sızlayan, Devlete ve Kurumlarına laf yetiştirenlere sorum şu : Bu karlar nereden geldi ? EROL TAŞDELEN YAZIYOR:

Bankacılıkta yeni moda! Bıktır istifa etsin!

HANİFE SERTER YAZIYOR: Bankalar bu dönemde tazminatlar ödemek, ikale sözleşmeleri ve işe iade davaları ile  uğraşmak istemedikleri için çalışanların ne kadarını bezdirerek  istifa ettirsek bizim için kar diye bakıyorlar 

Finansın merkezi Londra’da bankalar ofislerini boşaltıyor

Dünya finans merkezi Londra’da bankalar büyük plazalardan çıkma hazırlığı yapıyor

BDDK yine ceza kesti,

COVID-19 salgınıyla mücadele sürecinde bireysel ve ticari müşteriler tarafından BDDK'ya iletilen şikayetler sonucunda 16 mali kuruluşa 2,1 milyon TL para cezası kesildi. 

İş Bankası' ndan ihracatçılara 500 milyon dolar destek

İş Bankası ile TİM arasında anlaşma imzalandı. Türkiye ekonomisinin itici gücü ihracatçıların önlerini açacak protokolle; Türk Lirası ve Yabancı Para olmak üzere toplam 500 milyon dolarlık bir nakdi kredi paketi sunuluyor

Eski borsa başkanından faiz yorumu: İktisat bilimi yine çaresiz kaldı

İstanbul Borsası Başkanı İbrahim Turan' dan ekonomi yönetimine fazi eleştirisi: Bankalara, faize bu kadar laf edip krediyi bu kadar sevmek ilginç bir durum. İktisat bilimi yine çaresiz kaldı, belki psikoloji bir açıklama getirebilir.

Moody's : Her 5 krediden bir ödenmeyecek!

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's' a göre, Türkiye'de sorunlu kredilerin yüzde 20 seviyesine çıkacak! Bankaların verdiği her beş krediden birinin ödenmesinde problem yaşanması anlamına geliyor.

Türkiye Finans’ın Hazine Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Satılmaz oldu

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Hazine Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı sektörün yakından tanıdığı isimlerden Yiğit Satılmaz oldu. 

BDDK' dan çok önemli bir karar daha: Hotmail ve Gmail yasak!

1 Temmuz’da bankacılıkta yeni bir dönem başlıyor. BDDK, hotmail ve gmail gibi yabancı ülkelerde serverları bulunan maillere ekstre bilgilerinin gönderilmesini yasakladı.

Dürüstlerin çocukları hırsız olur mu?

Hırsızlık genetik bir şey mi yoksa sonrada dış etkenlerle oluşan bir alışkanlık mı? Dahası hırsızların çocukları hırsız mı olur? Ya dürüstlerin çocukları?

Bölge Müdürlüklerinin fişini kim çekecek?

Usta bankacı Erol Taşdelen, bankaların çarpık yapılaşması olarak gösterilen bölge müdürlüklerini ve yarattığı sorunları kaleme aldı. 

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 4034