PARAMEDYA

Bankacılık

Bes'den kaçan kaçana

Bankalar personeline zoraki hedef olarak dayatırken, nakde sıkışan vatandaş, Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) tasarruflarını çekiyor. Son dört ayda 85 bin 550 kişi BES’ten ayrılırken, son iki ayda 918.6 milyon liralık tasarruflar bozduruldu.

Konut faizinde düşüş başladı

ING Bank, konut kredisi faiz oranlarını 120 ay vadede yüzde1.89’a indirdi. 

Bankacılar çok yıprandı!!!Payını istiyor...

Hanife Serter, yıllardır konuşulan ama bir türlü gerçekleşmeyen BANKACILARA YIPRANMA PAYI'nı gündeme getirdi. 

Alternatif Bank %41 büyüdü

Alternatif Bank, 2018’in üçüncü çeyreğinde global ve yerel piyasalardaki risk faktörlerine rağmen gösterdiği başarılı performansla büyümesini sürdürdü.

Bankacının sendika şoku

En kötü sendika, örgütsüz olmaktan iyidir. Peki örgütlü olup da her ay buzdolabi taksidi öder gibi aidat ödediğiniz sendika ne kadar arkanızda duruyor? Bir mobbing kurbanı bankacının sendika ile yüzleşmesi:

Türk müşterileri dolandırdılar

Cenevre'de savcılık, Türk müşterilerini dolandırmakla suçlanan portföy yönetim şirketine yönelik dava kapsamında Credit Suisse bankası hakkında soruşturma başlattı.

Ne demek “Müşteri İstemiyor” . İsteyecek Arkadaş

Usta bankacı bankacıların her gün karşılaştığı o taciz kelimelerini derledi:Aksiyon planın ne?, herkes satıyor siz niye satamıyorsunuz?, satan satar satmayan gider.. Ve daha onlarcası.. Hepsi tanıdık gelecek size.

Garanti sigortaya ağırlık veriyor

Sektörde daralma bankaların sigorta faaliyetine ağırlık vermesine neden oldu. Garanti Bankası, iki yeni sigorta ürünü çıkarttı. Motorsiklet ve Bak yani bayiden anında sigorta  en yeni ürün. 

Bankadan satılık cami

Hep bankalar karlı çıkacak değil ya. Bu kez uyanık bir banka müşterisi bankaya öyle bir ders verdi ki!

Ziraat Bankası karında sert düşüş

Bankalar bilanço açıklamaya devam ediyor. Özel bankaların aksine kamu bankalarının bilançosunda düşüş var.

Ölen kedi değil bir insan, bir bankacı

Sokakta bir kediyi arabasıyla ezip öldürüp kaçan adam günlerce haber oluyor. Peki son bir yılda kanser olan, kalptep ölen ve intihar eden onca bankacı için neden tepki yok? İsyan eden bir bankacı annesinin mektubu:

Emekli Bankacılar İkramiye Konusunda Israrlı

Binlerce emekli bankacı hakkını arıyor. Bayram ikramiyesi vermeyen emekli sandıklarına karşı verilen mücadele soluksuz sürüyor.

Vakıfbank'tan 3 milyar lira kar

VakıfBank, konsolide olmayan finansal sonuçlara göre 2018'in 9 ayında ulaştığı 3 milyar 819 milyon TL brüt karından 709 milyon TL vergi karşılığı ayırarak, 3 milyar 110 milyon TL net kar elde etti.

Şekerbank'tan 108 milyon lira kar

Şekerbank 2018 üçüncü çeyrek biançosunu açıkladı. Banka 108 milyar lira kar açıkladı. Bankanın geçen yılın ilk dokuz ayı sonundaki net dönem karı ise 76.3 milyon olmuştu.

Bankaların yurt dışı şubelerine disiplin

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bankaların izne tabi işlemleri ile dolaylı pay sahipliğine ilişkin yönetmelikte değişiklik taslağı yayımladı.

ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası FED, politika faizini yüzde 2,00 ile 2,25 arasında sabit tuttu.

Aman markanız zarar görmesin...

Duayen bankacı ve Yaşam Koçu Hanife Serter,  ünlü şarkıcının dayak olayını ve bankalardaki psikolojik şiddeti ele aldı.  Dayak ve mobbing... Bir de bu gözle bakın!

Halk Bankası karında sert düşüş

Halk Bankası beklenen bilançosunu açıkladı. Bankanın karı önceki yıl aynı döneme göre yüzde 26 düşerek 2.2 milyar oldu. Banka geçtiğimiz yıl aynı dönem 3 milyar kar açıklamıştı.

Sendikalı bankacıya 24 maaş tazminat

Banksis sendikasına bağlı Ege Şube Başkanı'nı işten atan bankaya mahkeme müthiş bir tazminata hükmetti. Banka işe alıncaya kadar maaş ödemeye ve ayrıca 24 maaş da tazminat ödemeye mahkum edildi.

UniCredit'ten YKB kararı

UniCredit ,Yapı Kredi'nin şu anda UniCredit grubu içinden 2.6 milyar euro fonlama sağladığını ve bu fonlamayı iki yılda yüzde 50 azaltmayı planladığını açıkladı.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 2056