PARAMEDYA

Bankacılık

Türk Telekom'da ne oldu?

Türk Telekom'da batan milyar dolarlar ve büyük bir batıkla boğuşan Türk bankaları. O dönem Türk Türk Telekom'u satın alan Öger'e kredi veren bankalardan birin de Genel Müdür Yardımcısı olan Kerim Rota, olayı tüm ayrıntılarıyla anlattı:

Denizbank bedava kredi veriyor

Denizbank ilginç bir kampanya başlatarak, A101'den 100 liralık alışveriş veya hediye çeki alanlara 2 bin lira faizsiz kredi vermeye başladı.

Bankaların ön ödemeli kart aşkı!

Türkiye'de paypal ile başlayan ve ininal kart ile büyüyen ön demeli kart piyasasına Akbank'tan sonra İş Bankası'da girdi. Hedef her ne kadar gençler gibi gösterilse de asıl hedefin KKB'si bozuk müşteriler olduğu öne sürülüyor.

Bankacılık dünyasına düşen bomba gibi ses kaydı

Bankacılar arasında dolaşan bir ses kaydı "Türkiye'de bankacılık bu mu?"dedittirecek türden. Bir bankanın Doğu Anadolu bölge müdürü: Genel müdürümüz rica etti, cuma günü müşterileri portföylerini vadesizde bırakın! Çok önemli!

Türkler nakitsiz bir dünya tercih ediyor

ING Grubu’nun yeni araştırması Türkiye’nin dijital bankacılıkta sahip olduğu potansiyelin Avrupa ve ABD ortalamasının üzerinde olduğunu ortaya koydu

MB'den zorunlu operasyonu

Merkez Bankası döviz mevduatlarında zorunlu karşılık oranlarını tüm vade dilimlerinde 100 baz puan artırdı. Dün de dolar cinsi yabancı para zorunlu ve serbest hesaplara ödenecek gecelik faiz oranını 0'a çekmişti.

Alman bankaları da personel çıkartıyor

Türkiye'de son iki yıldır aralıksız süren personel çıkartma, Alman bankalarında da başladı.Commerzbank 4 bin 300 kişiyi işten çıkartacak.

Aydın Doğan banka kuruyor

Geçtiğimiz hafta banka satın alacağı iddia edilen Doğan Holding, BDDK'ya yeni lisans almak için başvuruda bulundu.

Türk Telekom'un dramatik hikayesi hiç bu kadar güzel anlatılmadı

Bir zamanlar en başarılı özelleştirme olarak gösterilen ancak bankaların el koymak zorunda kaldığı Türk Telekom'un hikayesi bir ekonomistin gözüyle anlatıldı. 

Garanti BBVA, bir kez daha Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan tek banka oldu

Garanti BBVA, Türkiye’den Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin (DJSI) Gelişmekte olan Piyasalar kategorisine giren tek banka oldu.

Vakıfbank kaynağı Çin'de buldu

VakıfBank, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere Çin Exim Bank (Export Import Bank of China) ile 140 milyon ABD doları tutarında bir yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı

Kuveyt Türk’e En İyi Varlık Yönetimi Ödülü

Kuveyt Türk, 9.’su bu yıl düzenlenen Küresel İslami Finans Ödülleri’nde (GIFA), En İyi Varlık Yönetimi ödülüne layık görüldü

Bankacılar Stockholm sendromu mu yaşıyor?

Eski müfettiş Gürcan Konur, bankacılık sektöründe yaşanan Stockholm sendromunu yazdı.

Akbank İnsan ve Kültür’e Stevie’den 3 Ödül!

Akbank, 16. Stevie Uluslararası İş Dünyası Ödülleri’nde  İnsan kaynakları çözümleri , yılın insan kaynakları ekibi ve kurumsal öğrenme kategorilerinde 3 Bronz Stevie ödülü birden kazandı

SON DAKİKA! Bankalar Türk Telekom paylarını satıyorlar

Bankalar Türk Telekom'daki payları için Morgan Stanley'i yetkilendirdi.

Vatandaş yabancı Para Mevduatta ısrarlı

Vatandaşın bankalardaki doları artmaya devem ediyor. Peki vatandaşın bankalarda ne kadar doları var ve neden satmıyor? 

İnsan kaynaklarının adını İnsan ve Kültür yaptılar

Türkiye'de ilk kez özel bir banka İnsan Kaynakları bölümünün adını İnsan ve Kültür olarak değiştirdi. 

Borç stoku tam gaz gidiyor

CMB’nin bugün açıkladığı veriye göre, Temmuz sonu itibarıyla, kısa vadeli dış borç stoku, 2018 yıl sonuna göre yüzde  7,9 oranında artışla 126,0 milyar ABD doları olarak gerçekleşti

46 milyar takip Varlık Şirketlerini heyecanlandırdı

Türkiye tarihi bir krizi yaşarken, bu krizden en karlı çıkanlar varlık yönetim şirketleri. BDDK'nın açıkladığı ve yıl sonuna kadar takibe atılması istenen 46 milyar liralık alacak, Varlık Yönetim Şirketleri'ni öne çıkmasına neden oldu. Çok sayıda yeni varlık şirketi geliyor.

Konut kredisinde bankalar yarışıyor

Konut kredisinde bankalar arasında rekabet başladı. Dün Akbank'ın konut kredisi faizini 1.17'ye çekmesinden sonra bugün TEB'de 1.15'e düşürdü.

Kayıtlar: 1 - 20 , Toplam: 2964