PARAMEDYA

Arzu BOZKURT

Kadın bankacılara şiddet!

Türkiye'de bankacı kadınların sayısı azımsanmayacak kadar fazla değil mi? Peki bankacı kadınlara yine banka içinde yapılan şiddete karşı bankaların aldığı aksiyonlar ne oldu? Arzu Bozkurt yazıyor:

Covid Hamileleri, Hele Bir de Bankacıysa.

Türkiye'de kadın bankacının en büyük korkusu hamile kalmak. Çünkü işinizden olabilirsiniz. Peki Kanada'da bu durum nasıl? Çiçeği burnunda hamile bankacı Arzu Bozkurt yazıyor:

Bize Mobbing Yapan Yoksa Kendimiz miyiz?

Şube Müdürlüğünü bırakıp Kanada'ya yerleşen ve orada yeni bir hayat kurarak başarı hikayesi yazan Arzu Bozkurt, bankacıların kanayan yarası mobbingi farklı bir bakış açısı ile yorumluyor:

SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ HA!

O insan kaynakları müdürünü unutmak mümkün mü? En çok mobbing ve işe iade davası onun döneminde açıldı. O kadar insanın canını yaktı ki; unutmak mümkün mü? O İK Müdürünü bir de benden dinleyin!

YURTDIŞI TATİLE GİDEN NEDEN KOVULUYOR?

Arzu Bozkurt, bankaların kampanya ile yurtdışı tatiline giden personelin bir süre sonra neden kovulduğunu yazdı. İstatistik ve olay ortada. İlginç bir yazı! Hadi Avrupa'ya ama bir şartla:

Tebrikler SAÇMA’ladınız..

Arzu Bozkurt'tan Kaan Sekban'a eleştiri. Tebrikler SAÇMA'ladınız... Kafa karıştıran sorular ve yanıtları. Bu yazıyı Kaan Sekban'da okumalı.

ARZU BOZKURT O GMY'Yİ YAZDI

Gidenin ve ölenin arkasından konuşmak adet olmuş diyerek, bu kez O GMY ile ilgili Arzu Bozkurt konuştu. 

BU BÖLGE MÜDÜRÜNE NE YAPARDINIZ?

Arzu Bozkurt, bölge müdürleri ile ilğili ilğinç bir örnek çalışma yapıyor ve soruyor? Siz olsaydınız bu bölge müdürüne ne yapardınız? 

BANKACININ KADERİNİ HARFLE ÇİZMEK!

Arzu Bozkurt,  bankacılık sektörünün kanayan yarası kalibirasyon sistemini ele alıyor. Bizzat kendi başından geçen bir olay ile. Bu harfler bankacının kaderini nasıl çiziyor!

PSİKOPAT YÖNETİCİ İLE NASIL BAŞA ÇIKARSINIZ?

Arzu Bozkurt, bankacıları hayatından bezdiren PSİKOPAT yöneticilerle nasıl başa çıkacağınızı anlattı. Yaşanmış bir tecrübe ile...

KİM BU İNSAN KAYNAKLARI?

Arzu Bozkurt bu kez bankaların İnsan Kaynakları departmanını sorguluyor. Yüzlerce insanı işten çıkartan bu birim bilinmeyenini anlatıyor.

N'OLACAK BU SATIŞ MÜDÜRLERİ?

Arzu Bozkurt bu hafta satış müdürlerinin durumunu mercek altına aldı. Bu kadrolar gerekli mi, gerekli değilse akibetleri ne olacak? Ayrıca satış müdürlerinden nefret edenlere bir iyi birde kötü haber var!

BANKACILIKTA 3 YÖNETİCİ TİPİ

Arzu Bozkurt herkesin bildiği ama kimsenin konuşmadığı yönetici tiplerini ele aldı. Kadın zaafı olandan tutun da lider gibi yöneticilere kadar. Tabii ki; gizli zaafları olanlarda ayrı. İşte tartışılacak o yazı:

BANKACININ BİTTİĞİ O'AN!

Arzu Bozkurt, bankacıların kanayan yarası ziyaret sonrası MÜŞTERİ ARANMASI'nı ele aldı. Personeline güvenmeyen bankaya müşteri neden güvensin?

TÜRKİYE'DEKİ BANKACILIK MI?

Arzu Bozkurt, Kanada'daki bankacılık sistemini Türkiye'deki bankacılık ile karşılaştırdı ve şu soruyu sordu: Türkiye'de bankacılık yapılıyor mu?

BANKACIYI İTİBARSIZLAŞTIRAN HEDEF SİSTEMİ

Arzu Bozkurt, bu hafta hedef performans sistemini ve sektöre verdiği zararları ele aldı. Hedefler nasıl belirleniyor ve bölge müdürleri tarafından nasıl kutsallaştırılıyor. İşte sektörün kirli yüzü:

KÖR VE SAĞIR BANKA YÖNETİCİLERİ

Arzu BOZKURT, bu hafta sahadaki personelin sorunlarını görmeyen duyarsız ve gamsız üst yöneticileri ele aldı. Hem de öyle güzel bir örnek vererek.. Anlayan anlayacak!

KRAL ÇIPLAK!

Arzu Bozkurt. On binlerce bankacının sesi yüreği oldu. Herkes susarken orta ortaya çıkıp "kral çıplak" diye haykırdı. Genç bankacı Arzu Bozkurt, artık yazılarıyla Paramedya'da.

Kayıtlar: 1 - 18 , Toplam: 18