PARAMEDYA

Altın

Altında 4 taksit düzenlemesi yürürlükte

Kuyumla ilgili harcamalarda, basılı ve külçe halinde olmayanlar için taksitlendirme süresi dört aya çıkarıldı.

Isparta''nın gül yağı altınla yarışıyor

Dünya gül yağı ihtiyacının yüzde 64’lik kısmını tek başına karşılayan Türkiye’nin gül bahçesi Isparta’da, gül yağının satış fiyatı neredeyse altınla yarışıyor.

Dünyanın en çok altın alan ülkeleri Rusya ve Türkiye oldu

Dünya genelinde merkez bankaları 2018 yılında 1971’den bu yana en yüksek altın alımını gerçekleştirirken, Rusya ve Türkiye dünyanın en çok altın alan iki ülkesi oldu.

Bankaların TCMB'de tuttukları altın yüzde 40 azaldı

Bankaların zorunlu karşılık kapsamında Merkez Bankası'nda (TCMB) tuttukları altın miktarı 2018'de bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 40 azalışla 9.7 milyar dolar seviyesine geriledi.

Türkiye''nin işlenebilir altın rezervi 840 ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin işlenebilir altın rezervinin 840 ton olduğunu ve Türkiye''nin dünya sıralamasında 22. sırada yer aldığını açıkladı.

Altın talebi dibe vurdu

Altın ithalatı Aralık ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 79 azalışla 8.41 ton olurken, 2018 yılının tamamında ise bir önceki yıla göre yüzde 44 azalışla 202.3 ton olarak gerçekleşti.

Altın tahvili ihracı için işlemler yarın başlayacak

Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için etaplar halinde Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası talep toplama işlemleri ve ihracı gerçekleştirilecek.

5 bankadan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası pazartesi başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, 5 bankadan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

300 ova ''tarımsal sit alanı''yla koruma altına alınacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Koruma altına alınan ova sayısının 2023’e 300''e çıkarılması için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Bankalardaki altın hesapları rekor üstüne rekor kırdı

Yıl başından bu yana rekor üstüne rekor kıran bankalardaki altın hesapları, 40 milyar lirayla tarihi zirvesini yeniledi.

Türkiye, "altın zengini ülkeler" listesinde ilk 10''a girdi

Türkiye toplam 605 ton altın rezerviyle; İngiltere, Hindistan ve Suudi Arabistan''ı geride bırakarak "altın zengini ülkeler" listesinde ilk 10''a girdi.

Şanlıurfa''da "beyaz altın" mesaisi

Şanlıurfa''da çiftçinin umudu olan ve tekstil, yağ sanayi, hayvancılık sektörüne ciddi oranda ham madde sağlayan pamuk hasadında çalışan işçiler, yoğun mesai harcıyor.

"Beyaz altın" üretiminde sevindiren hareketlilik

Adana''da pamuk üretiminin son yıllarda artış göstermesi, pamukların işlendiği ÇUKOBİRLİK tesislerinde de hareketlik yaşanmasını sağladı.

Yastık altındaki altın için tahvil ihracı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleri yapacağını açıkladı.

Altın mevduatında en zengin il İstanbul

İstanbulllular bankada kişi başına düşen 654,6 liralık altın mevduatıyla Türkiye''nin altın zengini oldu.

TUİK açıkladı: Parasını Euro'ya yatıran kazandı

Türkiye İstatistik Kurumu TUİK, Temmuz ayı  enflasyondan arındırılmış kazançları açıkladı. Euro en çok kazandırdı. Mevduat sahipleri kaybetti.

Altın hesapları 33 milyar lirayı aştı

Bankalardaki altın hesaplarının karşılığı 2017 sonuna kıyasla 9 milyar lira artarak 33 milyar lirayı aşarak rekor tazeledi.

Altının gram fiyatı 2 haftanın en düşük seviyesinde

Altının gram fiyatı, 185,8 lirayla 2 haftanın en düşük seviyesine geriledi.

en yüksek reel getiri Amerikan Doları'nda oldu

TUİK'e göre, haziran ayında reel olarak yani enflasyonun üzerinde dolar kazandırdı.İşte borsa, altın, euro ve bonoya yatırım yapanların kazanç ve kaybettikleri:

ALTINDAK MUHTESEM YUKSELIS YENI BASLADI

BAYBARS SEZEN YAZIYOR: FED'in tarihi toplantısından ne çıkar ve en önemlisi ALTIN NEREYE KADAR YÜKSELİR? 

Kayıtlar: 21 - 40 , Toplam: 71